Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

YNK’li Şeyh Mustafa: Bafel Talabani İhanet Etti

YNK’li Şeyh Mustafa: Bafel Talabani İhanet Etti
  • 22 Ekim 2017 - 00:10
  • 1.183 kez okundu
Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Politbüro Üyesi ve Peşmerge Komutanı Şeyh Cafer Mustafa, Bafel Talabani’nin Kürt halkına ihanet ettiğini söyledi ve Irak güçleri ve Haşdi Şabi tarafından işgal edilen toprakların tümünün geri alınacağının sözünü verdi.

Kuveyt Al Rai Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Şeyh Mustafa, Kerkük’ten çekilmelerinin taktiksel olduğunu, Peşmergeleri korumak ve iç çatışmanın önüne geçmek için bunun yapıldığını ifade etti.

İran ve Türkiye’nin Kerkük’ü işgal etmesi için Irak güçlerine yeşil ışık yaktığını dile getiren Şeyh Mustafa şunları söyledi: “Irak askerleriyle Haşdi Şabi, Tahran öncülüğünde Kürdistan topraklarını işgal etti.

Kerkük olayında etrafında küçük bir grup dışında kimsenin bulunmadığı Bafel Talabani ihanet etti. Bu yaşananlardan sonra biz de iç çatışmayı önlemek ve sorunları diyalog yoluyla çözmek için çaba sarf ettik.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Peşmergenin birlikte hareket etmesi ve işgal edilen toprakların geri alınması emrini verdi.

Kürtler, Irak ve Haşdi Şabi tarafından işgal edilmiş topraklarını geri almakta ısrarlılar. Halkımızın tüm topraklarını koruyacağız. Vatanımızı koruyacağız. Hiçbir tehdit karşısında geri durmayıp bu kararlılığımızı sürdüreceğiz.”

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ