Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

YPG ve QSD’den ‘Ateşkes’ Açıklaması

YPG ve QSD’den ‘Ateşkes’ Açıklaması
  • 12 Eylül 2016 - 18:08
  • 2.910 kez okundu

YPG Genel Komutanlığı ve QSD Resmi Sözcüsü, Rusya ile ABD tarafından Suriye’de ilan edilen ateşkes maddelerine uyacaklarını açıkladı.

YPG Genel Komutanlığı, Rusya ve Amerika tarafından Suriye’de ilan edilen ateşkes maddelerine uyacaklarını açıkladı.

Yazılı bir açıklamada “ Bu ateşkes ile IŞİD örgütüne  karşı birlikte mücadele etmeyi ve Uluslararası Güvenlik Meclisi’nin 2254 sayılı kararı çerçevesinde siyasi çözümün devreye girmesini umut ediyoruz. Bu yeni süreçte uluslararasu insan hakları kanunları çerçevesinde Suriyeli halklarının haklarının korumalıdır.

Başta Demokratik Özerklik Yönetimi olmak üzere tüm siyasi kesimlerin bu ateşkes ile siyasi çözümün bir parçası olarak ele alınmalıdır.

YPG olarak IŞİD terörüne karşı mücadelemiz sürecektir. Tüm bölge bu terörden kurtarılana değin bu toprakları korumaya devam edeceğiz.  Bölgede güvenli şartları olağan kılınacak ve Türkiye’nin Suriye topraklarındaki işgaline son verilecektir.denildi

 QSD: Ateşkese uygun hareket edeceğiz

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Resmi Sözcüsü Telal Silo, Amerika ve Rusya görüşmelerinden sonra Suriye’de ilan edilen ateşkese ilişkin açıklama yaptı.

“Amerika ve Rusya arasındaki görüşmelerden sonra Suriye’de ilan edilen ateşkes, uluslararası diplomatik emeklerin bir sonucudur. Suriye sorununa siyasi çözümü ve yeni bir süreci başlatacaktır. Bu ateşkesin diğer ateşkesler gibi olamayacağı ve daha iyi sonuçları beraberinde getireceğine inanıyoruz.

Çünkü bu görüşmeler, siyasi sürecin başlaması için ortak bir zemin hazırlamayı hedefliyor. Aynı zamanda Suriye’deki kuşatma altında bulunan bölgelere yardımların ulaşması içinde olanak sağlıyor. Demokratik Suriye Güçleri (QSD) olarak, Amerika ve Rusya’nın görüşmeleri sonucunda varılan ateşkese göre hareket edeceğimizi ilan ediyoruz.”

Suriye sorunun siyasi çözümü için gösterilen bütün çabaları değerli görüyoruz.”

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ