Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

YSK’nın Kesin Sonuçları Açıklaması Sonrası HDP’den İlk Tepki

YSK’nın Kesin Sonuçları Açıklaması Sonrası HDP’den İlk Tepki
  • 27 Nisan 2017 - 22:18
  • 683 kez okundu

YSK yürütülen tartışmalara rağmen referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. Referandum konusunda itirazlarını dile getiren HDP, YSK’nin kararının “şaibeleri ortadan kaldırmadığını” ve bu durumda, sonuçların meşru olmadığını söyledi. 

ANKARA – YSK yapılan tartışmalara ve itirazlara rağmen referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. YSK’nin açıklamasında muhalefetin itirazlarının bir kez daha göz önünde bulundurmadığını gösterdi.

HDP Örgütlenmeden Sorumlu Eş Başkanı Yardımcısı Nadir Yıldırım, YSK’nin kesin sonuçlarına sert tepki gösterdi. Yıldırım, “Bu karar da, bizim için meşru değildir. Bu durum kanunileşse de, toplum açısından da bizim açımızdan da meşru değildir. YSK bunları resmi sonuçlar olarak ilan etmiş olabilir, bunu kanuna uydurmuş olabilirler, ama seçimler üzerindeki şaibe ve açık hile durumu ortadan kalkmış değildir. Halk açısından bunun gayri meşruluğu hep tartışılacaktır. Tanıdığımız doğru bulduğumuz tek şey halkın çok büyük çoğunlukla, hayır iradesini ortaya koymasıdır. Bu irade bizim için bakidir ve hiç bir karar bunun üstünü örtemez” diye konuştu.

Devlet Bahçeli’nin “fiili durumu resmileştiriyoruz” sözlerine dikkat çeken Nadir Yıldırım, “Bizim için fiili durum devam ediyor, kanunileşen bir şey yok. Bu fiili durumda hukuk dışıdır, kanun dışıdır” dedi.

Dihaber

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. umut huzurcu dedi ki:

    Abi bu eşbaşkan ne ya. Eşbaşkanda eşbaşkan…
    Bide şunu söyliyim hendek zülmüne rağmen halk hdpden yana irade beyan ediyorsa hdp kendini başdan aşağı yenilemeli.şidetten uzak durup bu büyük kitleleri katbe kat çoğaltmalı ki bu yeni sistemde söz sahibi olabilmeli.bu yeni sistemde hdp çok karlı bir konumda olacak.şöyleki hdp ve kürt oyları seçilecek başkanı için en belirleyici parti olacak.referandumdada mhp tabanı erdoğan be akpartiye beklentisini vermedi gene kürtlerin oyuyla sonuç aldı.bunun ödülü bölgeye huzur getirmek olmalı.

YORUM YAZ