Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Yüksekdağ Van’da Açığa Alınan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Yüksekdağ Van’da Açığa Alınan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
  • 24 Eylül 2016 - 17:00
  • 1.323 kez okundu

Van’da açığa alınan öğretmenlerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, toplumsal muhalefeti diktaya karşı demokratik direnişi örmeye çağırdı

 

Van’da açığa alınan öğretmenleri ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ,  AKP ve Saray iktidarının suçlarını örtmek için,  kendilerinden hesap sorabilecek tüm muhalif kesimleri hedef aldığını söyledi.

Van’da ki ziyaretlerini sürdüren HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ,  darbe girişiminin ardından açığa alınan öğretmenlerle Eğitim-Sen Konferans salonunda bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarete Yüksekda’ın yanı sıra DBP MYK Üyesi Hacer Özdemir,  HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan, DBP Van İl Eş Başkanları Sevinç Şeker, Murat Sarısaç,  HDP PM Üyesi Özgür Zeydanoğlu,  Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ile eğitim emekçileri katıldı.

 

Burada konuşan Yüksekdağ,  15 Temmuz darbe girişiminin zeminini oluşturan ve vaktiyle darbecilerle ortaklık yapan AKP/Saray iktidarının şimdi kamu emekçilerini darbeci ilan ederek suçladığını kaydetti. AKP/Saray iktidarının işlediği suçlarının hesabının sorulmaması için hesap sorabilecek olan toplumsal muhalefeti yok etmeye çalıştığını kaydeden Yüksekdağ,  “ İşte bu yüzden  bu tasfiye operasyonlarını yapıyorlar, akademisyenlere, kadınlara, eğitimcilere bu yüzden saldırıyorlar. Ama unuttukları bir şey var biz tükenmeyen bir mücadele geleneğinden geliyoruz. Bizler her bitti denilen yerde yeniden dirilen bir geleneğiz. Van’da 750 öğretmeni açığa alanlar şunu bilsinler ki Eğitim-Sen onların izniyle kurulmadı, mücadele ile, direniş ile kuruldu. Şimdi Eğitim-Sen’i, KESK’i bitirip yerine işbirlikçi, sarı, sahte sendikaları örgütlemek istiyorlar. İşte buna karşı  demokratik birleşik direnişi geliştirelim. Bu kuşatmayı, ablukayı ancak böyle aşarız. Bütün halklarımızın onur, özgürlük alanlarımızı savunalım. Birleşik ve güçlü bir mücadele ile bu saldırganlığı aşacağız. Onların bizim direnmemizi istemedikleri için bu zulmü yapıyorlarsa bizde buna karşı daha fazla direneceğiz. Evet bu yolda bedellerde veriliyor ama yaşamımızı, özgürlüğümüzü savunmak zorundayız. Bir diktaya karşı halkların birliği kazanacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Şimdi bize düşen toplumsal dayanışmayı örgütlemek ve demokratik direnişi örmektir.”  Dedi.

Açıklamanın ardından Yüksekdağ, eğitim emekçilerinin sorularını yanıtladı.

Kaynak: vanaktuel.com

2301639

4864816

8384750

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ