Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Yüksekova İçin Kampanya

Yüksekova İçin Kampanya
  • 29 Temmuz 2016 - 10:55
  • 225 kez okundu

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Van Şubesi, yeniden inşa çalışmalarının sürdüğü Geverle dayanışmak amacıyla buğday ve koyun bağışı kampanyası başlattı.

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Van Şubesi, 79 gün süren özyönetim direnişinin ardından yeniden inşa çalışmalarının başlatıldığı Yüksekova ile dayanışmak amacıyla buğday ve koyun bağışı kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında Van’ın 11 ilçesinde kurulan koordinasyonlar, köyleri tek tek gezerek bağışları alacak. İhtiyaca göre toplanan buğdaylar un, koyunlar ise ete dönüştürülerek ailelere gönderilecek. Kampanyanın Kurban Bayramı’nda da devam edeceğini belirten Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Eşbaşkanı Alaattin Dağhan, kampanya hakkında bilgi vererek, Yüksekova ile dayanışmayı büyütme çağrısında bulundu.

‘Kampanyamıza tüm halkımız destek vermeli’

Gever’in dünden daha çok yardıma ihtiyacı olduğunu kaydeden Dağhan, yaklaşan Kurban Bayramı’na değinerek, yurttaşların bu bilinçle kampanyaya destek vermesini istedi.

Van’ın tüm ilçelerinde koordinasyon kurulduğunu ve bu kapsamda çalışmalar başlatıldığını kaydeden Dağhan, koyun ve buğday bağışının önemli olduğunu ve Yüksekova halkının ihtiyacı doğrultusunda kullanılacağını söyledi.

Yardımların Yüksekova koordinasyonu tarafından ihtiyaca göre halka dağıtılacağını vurgulayan Dağhan, “Bu kampanyamıza tüm halkımız destek vermelidir. Gever halkının bir nebzede olsa yaralarını saralım” çağrısında bulundu.

‘Kış gelmeden yaralarımızı saralım’

Yükskeova’da binlerce evin kullanılamaz halde olduğunu hatırlatan Dağhan, özellikle kış gelmeden önce başlatılan çalışmalara ara verilmeden devam edilmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle özellikle inşa için, demir, çimento, tuğla, kapı ve pencere ihtiyacının olduğu bilgisini paylaşan Dağhan, “Herkesi dayanışmaya çağırıyorum. Kış gelmeden yaralarımızı saralım” diye konuştu.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ